Kapat
  • PAYLAŞ

Vodafone SMS ile Kredi Notunu Öğrenme

Anasayfa Kredi Notu Vodafone SMS ile Kredi Notunu Öğrenme
Vodafone SMS ile Kredi Notunu Öğrenme

Finansal hayatımızın neredeyse tümünü etkileyen, Vodafone sms ile kredi notu sorgulama nasıl yapılıyor ve kredi puanı nasıl öğreniliyor bugün bu konuyu inceleyeceğiz. İlk olarak bu sorgulama işlemi tam olarak nasıl yapılır ona bakacağız, ardından bir kaç alternatif yola değineceğiz en son olarak da kredi skoru hakkında genel bazı bilgileri paylaşacağız. Şimdi isterseniz Vodafone ile kredi notu öğrenme meselesine geçelim.

Vodafone SMS ile Kredi Notunu Sorgulama

Vodafone sms ile kredi notu sorgulama işlemi için 1122 numaralı hizmeti kullanmamız gerekiyor. Bunun için cep telefonunuzdan 1122 numarasına TC kimlik numaranız ve bir boşluk bırakarak doğum yılınızı girmeniz ve bunu göndermeniz yeterlidir. Vodafone bu hizmet karşılığında sizden 9 TL ödeme almaktadır. Eğer faturalı hattınız varsa bu bedel faturanıza yansır, yok faturasız hat sahibi iseniz bakiyenizden bu rakam düşer. Eğer bakiyeniz müsait değilse hata mesajı gelir ve kredi notunuzu öğrenemezsiniz.

Cep telefonunuza gelen Vodafone KKB puanı sorgulama sonucundaki puan sizin o anki güncel skorunuzu göstermektedir. Bu puanın tam olarak ne anlama geldiğini yazımızın ilerleyen bölümlerinde detaylandıracağız. Bir de örnek sms yapalım isterseniz, az önce de dediğimiz gibi TC kimlik numaranız ve yanına doğum yılınızı yazıp 1122’ye sms atmanız gerekiyor. Buda şöyle oluyor “1111111111111 1980”. Bunu sizin bilgilerinize göre değiştirip 1122’ye sms göndermeniz yeterli olacaktır.

Vodafone SMS ile Kredi Notu Sorgulama

SMS ile Findeks Kredi Notu Öğrenme

Az önce anlattığımız kredi notu öğrenme hizmeti olan Vodafone 1122 tüm GSM operatörleri için aynı şekilde işlemektedir. Turkcell veya Türk Telekom hattına sahipseniz aynı şekilde 1122 numarasına sms atarak kredi purnınızı öğrenebilirsiniz. Tüm operatörler de ücretlendirme aynı şekilde KVD dahil 9 TL olmaktadır. Bu noktada Findeks notu öğrenme ücretsiz olur mu diye soracak olursanız böyle bir şey mümkün değil. Nereden sorgulama yaparsanız yapın muhakkak bir ücret alınıyor. En uygunu ise direk Findeks’in kendi sitesinden yapılan sorgulama işlemidir.

İlginizi Çekebilir:  Tc No İle Kredi Notu Sorgulama

Bu sorgulama işlemi sonunda gelen notu şu şekilde değerlendirmelisiniz. 0 olursa bir problem var demektir, daha önce hiç bankacılık işlemi yapmamışsınızdır veya teknik bir sorun vardır. 1 en düşük nottur, 1900 ise en yüksek nottur. Vodafone sms ile kredi notu öğrenme ile ilgili paylaşacaklarımız bunlardan ibaret. Konu ile ilgili sormak yada paylaşmak istediğiniz bir şey varsa bizimle iletişim kurabilirsiniz. Bilgimiz dahilinde tüm sorularınızı yanıtlıyoruz.

0 0 0 0 0 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir