Kapat
  • PAYLAŞ

SMS İle Kredi Notu Öğrenme

Anasayfa Kredi Notu SMS İle Kredi Notu Öğrenme
SMS İle Kredi Notu Öğrenme

Bankalarla işiniz çoksa özellikle kredi kullanımı ve kredi kartı yeni alımı konusunda ihtiyacınız olan belkide en önemli şey yüksek bir kredi notudur. Bankalar doğal olarak müşterilerine hesaplarındaki para ve kredi notuna göre ilgi gösteriyor ve hizmet sunuyor. Eğer kredi notunuz yüksekse sık sık bankalardan kredi kullanmanız konusunda mesaj veya arama alırsınız. Size pek çok farklı fırsatlar sunmaya çalışırlar. Tüm bunlar sizin kredi notunuz ile ilgilidir. Kredi notunuzu öğrenme konusunda neler yapabileceğinizi daha önceki makalelerimizde detaylı olarak anlatmıştık. Bu yazımızda ise sms ile kredi notu öğrenme meselesine bakacağız.

İçindekiler

1122 SMS Kredi Notu Öğrenme Servisi

Ülkemizde kredi notu Findeks tarafından son kullanıcılara ulaştırılmaktadır ve Findeks notu öğrenme ücretsiz bir hizmet değildir. Önceki yazılarımızda Findeks sitesi üzerinden, bankaların şubelerinden, Bankaların internet veya mobil uygulamalarından kredi notu sorgulama işlemi ile ilgili bilgiler vermiştik. Bunların hepsi size zor ve sıkıntılı gelebilir. En kolay yol olarak sms ile kredi notu sorgulama yapmak isteyebilirsiniz. Kullandığınız GSM operatörü hangisi olursa olsun 1122 numarası aracılığı ile sizde kredi puanınızı anında öğrenebilirsiniz.

Sms ile kredi notunuzu öğrenmek için tek yapmanız gereken 1122 numarasına bir kısa mesaj göndermektir. Göndereceğiniz mesajda Tc kimlik numaranız ve yanında bir boşluk bırakıp doğum yılınızı yazmanız yeterlidir. Bu mesajı 1122’ye gönderdiğiniz zaman bir kaç dakika içerisinde kredi skorunuz cep telefonunuza mesaj ile gönderilmektedir.

Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi ücretsiz kredi notu öğrenme gibi bir durum yoktur. Hangi GSM operatörünü kullanırsanız kullanın sms ile kredi notu öğrenme işlemi için sizden 9 TL ücret kesilmektedir. Eğer faturalı hat kullanıcısı iseniz bu tutar faturanız ek olarak gelmektedir. Faturasız hat kullanıcısı iseniz hattınızdaki TL’lerden 9 TL otomatik olarak eğer bakye varsa kesilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Vodafone SMS ile Kredi Notunu Öğrenme

SMS İle Kredi Notu Öğrenme

Kredi Notları Ne Anlama Geliyor?

Kredi notunuzu öğrendiğiniz zaman bunun iyi mi yoksa kötü mü olduğunu eğer bilmiyorsanız anlamanız mümkün değildir. Kredi notları 0 ila 1900 arasında değişmektedir. Ortalaması 1300 olarak tahmin edilmektedir. Eğer kredi puanınız bu rakamın üzerindeyse az riskli ve güvenilir, altındaysa riskli müşteriler olarak kabul edilirsiniz. Buda sizi yapacağınız kredi ve kredi kartı başvurularında önünüze çıkmaktadır.

Siz 1600 kredi puanına sahipseniz ve geliriniz varsa bankalara kredi başvurusu yapmanıza bile gerek kalmadan sık sık bankalardan onaylı krediniz var dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz şeklinde mesajlar alırsınız. Eğer notunuz 600 ise bankalara yapacağınız kredi başvuruları büyük ihtimalle reddedilecektir. Sizin sms ile kredi notu sorgulama işlemi sonunda telefonunuza gelecek olan not tam olarak bu ve buna benzer bankacılık işlemlerinde işinize yarayacaktır.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir