Kapat
  • PAYLAŞ

Konut Kredisi Faizleri Ne Zaman Düşer 2018

Anasayfa Konut Kredisi Konut Kredisi Faizleri Ne Zaman Düşer 2018
Konut Kredisi Faizleri Ne Zaman Düşer 2018

Bu tarz bir yazı arayışına girdi iseniz öncelikle size hayırlı olsun demek istiyorum, umarım en kısa zaman da uygun bir kredi bulup yeni evinize kavuşursunuz. Sizlerle bugün konut kredisi faizleri ne zaman düşer 2018 itibariyle son durum nedir bunları inceleyeceğiz. Piyasalar ve bankalar 2018 de faizler düşer mi yoksa düşmez mi diye sorduğumuz zaman bize çok net bilgiler vermiyor fakat biz yine de bazı verileri değerlendirip bir sonuca varmaya çalışacağız.

Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Zaman Düşer?

Yazımıza başlamadan önce önemli bir uyarıda bulunmak istiyorum ki oda şudur; burada yapacağımız inceleme benim kişisel düşüncelerim olacak ve yatırım yada kredi ile ilgili tavsiye niteliği taşımayacaktır. Malumunuz ülkemizdeki gündem çok sık değişiyor ve ani ekonomik hareketlere sebep oluyor. Bizim bugün (15 Mart 2018) yapacağımız bir analiz belki bir gün sonraki ani bir gündem değişikliği ile tamamen boşa çıkabilir. Şimdi gelin konut kredisi faiz oranları ne zaman düşer biraz fikir yürütelim.

Bildiğiniz gibi geçmiş dönemlerde konut kredisi faiz oranları % 0,80’lara kadar gerilemişti. Darbe girişimi sonrası bu oranlar yükselmişti, % 0,99’ları görmüştü fakat sonradan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bankalarla bir görüşme yapılmış ve faiz oranları tekrar % 0,80 civarına geri gelmişti. Şimdi gelelim bugüne. Bu yazıyı kaleme alırken banka sitelerine girip tek tek baktım ve sonuç şu şekilde; en düşük faiz oranı % 1,15, en yüksek faiz oranı ise % 1,59 şeklinde. En düşük oran bir devlet bankasına ait, en yüksek ise özel bir bankaya. Banka adlarını özellikle vermiyorum çünkü yarın bu oranlar değişebilir.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar

Konut Kredisi Faizleri Düşer mi?

Konut kredisi faizlerinin düşüp düşmeyeceği ve ev almak için uygun bir zaman mı değil mi diye bir televizyon programından alınmış video kesitini izleyebilirsiniz.

2018’de Konut Faizleri

Konut kredisi faiz oranlarının düşmesini sağlayan en önemli etkenlerin başında sakin bir piyasa gerekiyor. Şu anda bildiğiniz gibi ülkemiz terörle mücadele kapsamında bir sınır ötesi operasyon düzenliyor. Bu operasyonun başlaması ile birlikte gerek iç gerekse dış aktörler tarafından bir baskı uygulanıyor. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları olumsuz beyanlarda bulunuyor. Bununla birlikte operasyon maliyeti de harekat uzadıkça artmaktadır ve bu da ekonomiye ek bir yük bindiriyor. Bu ortamda ev kredileri düşer mi 2018 itibariyle derseniz bu sorunuza olumlu bir yanıt vermek zor.

2018 konut kredisi ne olur şeklinde düşündüğümüz zaman çok aşırı olmamakla birlikte artacak gibi görünüyor. Bunun tek sebebi de terör operasyonu değil, ayrıca seçim ile ilgili meclisten çıkan yeni kararlar ve siyasilerin demeçleri ülkede bir seçim atmosferi arefesi varmış izlenimi veriyor. Böyle olunca faizlerin aşağı yönlü hareketi zora giriyor. Özetle bu ortamda konut kredisi faizlerinin düşmesini beklemek makul bir düşünce değil.

2018 konut kredisi faiz oranları şu haliyle beni görüşüme göre kredi almak için pek uygun değil. Fakat siyasi otoritenin bankalarla görüşme yapacağı ve piyasaların canlanması için faiz oranlarının düşürülmesini talep edeceği konuşuluyor. Eğer böyle bir görüşme yapılırsa muhakkak bundan olumlu bir sonuç çıkacaktır ve faiz oranları düşecektir. Konut kredisi faiz oranları ne zaman düşer ve 2018 senesinde bizleri neler bekler hep birlikte yaşayıp göreceğiz. Fikirleriniz bizim için çok önemli, lütfen yazımızın alt kısmındaki yorum ekle bölümünden görüşlerinizi bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşın.

İlginizi Çekebilir:  Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2018
0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir