Kapat
  • PAYLAŞ

En Uygun İhtiyaç Kredisi 2018

Anasayfa İhtiyaç Kredisi En Uygun İhtiyaç Kredisi 2018
En Uygun İhtiyaç Kredisi 2018

Bugün sizlerle en uygun ihtiyaç kredisi nasıl ve hangi bankadan alınır onu inceleyeceğiz. Size şu bankadan alın kesinlikle demeyeceğim. Çünkü benim bugün sizlere faiz oranına bakarak vereceğim tavsiye iki ay sonra faiz oranlarındaki değişimle yanlış bilgi olacak. Size sizin nasıl en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranını ve şartlarını bulacağınızı anlatacağım.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Yazımın sonunda sizlere büyük bazı bankaların şu an için uygun faiz oranlarını ve ihtiyaç kredisi seçeneklerini yazacağım ama ilk önce en uygun kredi hesaplama ile ilgili bazı bilgiler vermek istiyorum. Eğer ihtiyaç kredisi alma aşamasına geldiyseniz ve durum ne kadar acil olursa olsun kesinlikle 1-2 gün daha sabretmenizi öneriyorum. Çünkü acele ile vereceğiniz bir karar size belkide binlerce liralık zarara mal olacak. Binde birlik bile bir faiz oran farkı çekeceğiniz kredi tutarı ile orantılı olarak toplamda büyük bir rakama tekabül edebilir.

Kredi çekme aşamasına geldiğiniz zaman ilk bakmanız gereken şey kredi faiz oranları olacaktır. Size tavsiyem elinize bir ajanda alın. Tek tek bütün bankaların web sitelerine giriş yapın ve o anki ihtiyaç kredisi faiz oranlarını yazın. Web sitelerinde dikkat etmeniz gereken bir nokta daha var. Farklı kredi tutarları için faiz oranları farklı oluyor. Kendi çekeceğiniz rakama göre olan faiz oranını bulun. Eğer böyle bir ayrım yoksa kredi hesaplama aracına çekmek istediğiniz tutarı ve vadeyi yazarak öğrenebilirsiniz. Bütün bankaların faizlerini yazdıktan sonra en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranına sahip olan 10 bankayı ayıralım, çünkü kredimizi bunların birinden çekeceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Eşimin Kredi Notu ve Borcu Beni Etkiler mi?

İkinci aşamada yapmamız gereken bu 10 bankanın yine sitelerinden kredi tahsis ücreti olup olmadığını kontrol etmek olacak. Bazı bankalar bu ücreti almakta fakat bazıları hiç almamakta. Kredi tahsis ücreti çekilecek tutar üzerinden hesaplanmaktadır. Sizde çekeceğiniz ihtiyaç kredisi tutarına göre bu hesabı yapın. Buraya kadar anlatılanları eksiksiz yaptıysanız ihtiyaç kredisi hesaplama 2018 yılı için ne şekilde olmalı ona bakalım.

İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Yukarıda bahsettiğimiz şeyleri yaptıysanız artık ihtiyaç kredisi hesaplama aşamasına geçebiliriz. Bankaların web sitelerinde ihtiyaç kredileri için hesaplama araçları var. Bu elediğimiz ve sona kadar 10 bankanın sitesine girerek çekmek istediğiniz tutar ve vadeye göre hesaplama yapın. Bu hesaplama işlemi sonrasında çıkan tutarın içerisinde kredi tahsis ücreti yoksa onu da ekleyin. Eğer varsa eklemeyin bu hesaplama aracı sonucunda görünecektir. Bu hesaplama sonucuna göre en iyi rakam hangi bankada çıktıysa işte sizin için en uygun ihtiyaç kredisi o bankadadır.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Hangi Bankada

Şimdi size yazının başında da belirttiğimiz gibi bugüne ait bazı bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarını ve şartlarını yazacağım. Bu yazı 18 Ocak 2018 tarihinde yazıldığı için rakamlar sizin okuduğunuz tarihte daha farklı olabilir. Aşağıda farklı bankaların değişik rakamlar ve vadelere göre örneklemesi bulunmaktadır.

  • Akbank İhtiyaç Kredisi: 15000 TL 24 ay vadeli % 1,66 faiz oranıyla toplam ödenecek tutar 19091 TL’dir.
  • ING Bank İhtiyaç Kredisi: 10000 TL 24 ay vadeli % 1,49 faiz oranıyla toplam ödenecek tutar 12436 TL’dir.
  • İş Bankası İhtiyaç Kredisi: 15000 TL 48 ay vadeli % 1,47 faiz oranıyla toplam ödenecek tutar 22435 TL’dir.
  • QNB Finans Bank İhtiyaç Kredisi: 30000 TL 48 ay vadeli % 1,30 faiz oranıyla toplam ödenecek tutar 42933 TL’dir.
  • Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi: 50000 TL 48 ay vadeli % 1,49 faiz oranıyla toplam ödenecek tutar 75157 TL’dir.
  • Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi: 20000 TL 48 ay vadeli % 1,49 faiz oranıyla toplam ödenecek tutar 27394 TL’dir.
İlginizi Çekebilir:  Düşük Faizli Kredi Veren 5 Banka 2018
0 0 0 0 0 0

“En Uygun İhtiyaç Kredisi 2018” üzerine 1 yorum

  1. Levent says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir