Kapat
  • PAYLAŞ

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Anasayfa Kredi Kartı Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar
Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

İsterseniz ilk önce bloke teminatlı kredi veren bankalar hakkında bilgi vermeden önce bloke teminatlı kredi kartı nedir ona bakalım. Bloke teminatlı kredi kartı almak için ilk önce bankada bir mevduat hesabı açarsınız. Hesaba ne kadarlık kredi kartı limiti istiyorsanız bu tutarın biraz daha üzerinde bir para yatırırsınız. Sonra bu hesaptaki paraya banka bloke koyar ve size bir kredi kartı verir. Kredi kartının limiti bankada blokede bulunan paranız kadar olmayabilir, biraz daha altında olabilir.

Blokeli Kredi Kartı Neden Alınır?

İnsanlar neden bloke teminatlı kredi kartına ihtiyaç duyarlar? Daha önceden bankalarla ödemeler konusunda problemler yaşamış, kredi kartı borcunu gecikmeli ödememiş ve bu sebeple kredi kartı kapatılan, kredi ödemelerini geciktirmiş ve takibe düşmüş yada buna benzer sorunlar yaşamış kişilere bankalar kredi kartı vermezler. Bu tür sorunlar yaşamış kişilerin kredi notları düşüktür ve risk analiz raporlarına göre limitleri de sıfıra yakındır.

Yapacağınız alışverişlerde kredi kartının taksit imkanlarından faydalanmak istiyor olabilirsiniz. Ya da düşük olan kredi notunuzu bir kredi kartını düzenli kullanıp ödemelerini aksatmadan yaparak yükseltmek de istiyor olabilirsiniz. Kimi zaman bazı kredi kartlarına kampanyalar olur ve indirimli ürünler almak isteyebilirsiniz. İşte bu noktada kredi kartı alamıyorsanız blokeli kredi kartı 2018 sizin için çok doğru bir seçim olacaktır.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alınır?

İlk önce şunu belirtelim; pek çok bankacılık işlemini telefonla yada internet üzerinden yapabiliyorsunuz. Fakat bloke teminatlı kredi kartı almak için bu kanalları kullanamazsınız. Direk banka şubesine giderek müşteri temsilcisine durumu anlatmalı ve onun yönlendirmesi ile başvurunuzu yapmalısınız. Size bankadan gerekli bilgiler verilecek ve bizde şimdi alt kısımda bu adımları sizlerle paylaşacağız. Az önce de bahsettiğimiz gibi bloke teminatlı kredi kartı alırken bir hesap açarsınız ve istediğiniz kart limitinin biraz üzerinde bir meblağı bu hesaba yatırırsınız.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartını Nakit Paraya Çevirme

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Başvurusu

  1. İlk olarak yapmanız gereken bankada bir mevduat hesabı açılır. Burada açacağınız hesap vadeli de olabilir vadesiz de. Bizim tavsiyemiz vadeli açarak bu hesaptaki paranızı arttırmanız yönünde olacaktır.
  2. Hesabı açtıktan sonra işlemler hakkında görüştüğünüz müşteri temsilcisine hesap bilgilerini iletirsiniz.
  3. Bu noktada banka tarafından hakkınızda finansal bir takip yapılır. Önceden herhangi bir yasal takibe uğrayıp uğramadığınız incelenir.
  4. İlk üç işlem gerçekleştikten sonra banka tarafından açtığınız hesaptaki paraya bloke konulur.
  5. Tüm bu adımlar sorunsuz bir şekilde gerçekleştiyse banka tarafından size bloke ettiğiniz paranın % 70 – % 80 arasında limiti olan bir kredi kartı verilir. Bu kredi kartı bloke teminatlı kredi kartı olarak adlandırılır.

Normal kredi kartlarından alışık olduğumuz asgari ödeme tutarı blokeli kredi kartlarında yoktur. Eğer bloke teminatlı bir kredi kartınız varsa banka sizden borcun tümünü ödemenizi ister. Ayrıca aşağıdaki videoyu izleyerek bankalardan kredi kartı alamıyorum bana kredi kartı vermiyorlar diye düşünüyorsanız bazı temel bilgileri alabilirsiniz.

Kredi Kartı Alamıyorum, Ne Yapmalıyım?

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Yukarı da bloke teminatlı kredi kartı hakkında neredeyse tüm detayları anlattık. Gelin şimdi bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar hangileri ona bakalım. İlk olarak en çok kullanılan ve neredeyse hiç sorunsuz Kuveyt Türk’ten alabilirsiniz. Kuveyt Türk bloke teminatlı kredi kartı verme konusunda başvuranları hiç üzmemektedir. Kuveyt Türk teminatlı kredi kartı verdiği zaman örneğin 1500 TL limitli bir kart isterseniz 1750 TL civarı bir para bulunan hesap açmanızı isteyecektir.

Bunun yanında Ziraat Bankası bloke teminatlı kredi kartı ve bloke teminatlı kredi kartı QNB Finansbank sizler için iyi birer alternatif olacaktır. Hangi bankadan alırsanız alın işlemler hemen hemen aynıdır. Tek yapmanız gereken ilgili bankaya gidip bir müşteri temsilcisinden ilgili işlemler konusunda yardım almak olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi Saat Kaça Kadardır?

Bloke teminatlı kredi kartlarının avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Avantajlarından ilki kredi notunuzu yükseltir. Ödemelerinizi düzenli yapar ve kartınızı düzenli kullanırsanız kısa sürede bu sizin kredi puanınıza olumlu olarak yansıyacaktır. Eğer banka hesabınızı vadeli olarak açtıysanız bu size ayrı bir getiri sağlayacaktır. Normal bir kredi kartının size sağladığı taksit ve kampanyalardan faydalanabileceksiniz.

Bloke teminatlı kredi kartlarının dezavantajlarına gelecek olursak kart aidatı vardır ve buna itiraz etmeniz mümkün değildir. Çok uzun vadeli olacak taksitli alışverişlere girmemeniz gerekir. Eğer son ödeme tarihinizi kısa süreliğine bile olsa geciktirmeniz durumunda banka borcu blokeli hesaptan tahsil ederek kredi kartını kapatabilir. Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar konusunda sizlerle paylaşacaklarımız şimdilik bunlardan ibaret.

1 0 0 0 0 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir